گوناگون...از همه جا از همه رنگ
پنج‌شنبه 14 خرداد‌ماه سال 1388
دولت نهم و مناطق محروم
دولت نهم علم و دانش را در مناطق محروم کشور گسترش داد

خبرگزاری فارس: معاون آموزش وزیر بهداشت گفت: رسالت اساسی در وزارت بهداشت و درمان گسترش علم و دانش در مناطق محروم کشور است و دولت نهم به این مناطق توجه ویژه‌ای دارد و این گسترش در چنین مناطقی نتیجه تلاش جوانان منطقه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، بهرام عین‌اللهی عصر امروز در آیین افتتاح دانشگاه علوم پزشکی و در جمع اقشار مختلف مردم جیرفت اظهار داشت: فتح خرمشهر، روزی بزرگ برای ملت ایران، افتخاری بزرگ و برگ زرینی در دفاع مقدس است.

وی افزود: خدمتگزاری و خدمت کردن به مردم از وظایف اساسی مسئولان در دولت نهم است و در سه دهه انقلاب اسلامی شاهد شکوه علمی عظیمی در کشور هستیم و این پیشرفت حاصل تلاش، استعداد و هوش جوانان ایران اسلامی است و ایجاد تبلور علم، آگاهی و دانش در تمام کشور و باید در دانشگاه‌ها نهادینه‌سازی شود.
وی تصریح کرد: هوش و استعداد جوانان جیرفتی در ایران زبان‌زد است و تعدادی از این جوانان از فرهیختگان ایران اسلامی هستند و با وجود چنین دانشگاهی علم و شکوفایی پیشرفت می‌کند و فرزندان این مرز و بوم با بومی‌محوری به مراحل بالای رشد نایل می‌شوند.
عین‌اللهی تصریح کرد: با آغاز کار این دانشگاه، توسعه منطقه سرعت بیشتری می‌گیرد و در آینده نزدیک این دانشگاه سرآمد دانشگاه‌های کشور می‌شود و استعداد جوانان این منطقه بسیار بالا است، پشتکار، مساعدت و تلاش لازمه پیشرفت منطقه است و با دقت و تامل در مسائل، زمینه گسترش علم و دانش در منطقه رقم زده می‌شود.
وی گفت: افتتاح این دانشگاه خیر و برکت است که تقدیم مردم جیرفت می‌شود.
در ادامه محمدجواد زاهدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: راه‌اندازی چنین دانشگاهی در جیرفت حاصل تلاش چندین ساله دولت نهم است و این دانشگاه از مهرماه سال جاری آغار به کار می‌کند و با اندیشه‌های بومی‌محوری و بومی‌گزینی سعی در پذیرش دانشجو داریم تا نیروهای متخصص و مورد نیاز منطقه از بین بومی‌ها انتخاب شوند.
وی اظهار داشت: با اقدامات دولت نهم توجه ویژه‌ای به این منطقه شده است و رشد شاخص‌های بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان بسیار چشمگیرتر از دوره‌های گذشته است.
زاهدی افزود: تجهیز و احداث بیمارستان 35 تختخوابی عنبرآباد، استقرار بیمارستان در شهرستان‌های جنوبی و استقرار اورژانس‌های بین جاده‌ای و 115 نشان از کاهش90 درصدی مشکلات بهداشت و درمان در جنوب کرمان دارد.
وی خاطرنشان کرد: ساختمان‌سازی برای فضاهای بهداشتی و درمانی تنها عامل رفع مشکل نیست و آنچه سلامت مردم را تامین می‌کند، نیروی انسانی متخصص است و تاسیس این دانشگاه از خدمات برجسته دولت نهم در جنوب کرمان است.
در پایان به پاس خدمات مسئولان وزارت بهداشت و درمان لوح سپاس و قالیچه دستباف محلی به معاون وزیر بهداشت اهدا شد.